Итоги областного этапа выставки-конкурса ”Калядная зорка“

В ноябре 2017 года состоялась работа областного жюри по отбору экспонатов представленных учреждениями образования области на областной этап XXI Республиканской выставки-конкурса декоративно-прикладного творчества учащихся ”Калядная зорка“. В областном этапе приняли  участие 163 учреждения образования и 590 учащихся.

По итогам работы жюри были определены победители, из них было отобрано 81 экспонат (согласно условиям проведения) для участия в заключительном этапе XXІ Республиканской выставки-конкурса декоративно-прикладного творчества учащихся ”Калядная зорка“ (Национальный центр художественного творчества детей и молодежи, г. Минск).

Поздравляем победителей областного этапа XXІ Республиканской выставки-конкурса декоративно-прикладного творчества учащихся ”Калядная зорка“!



Пераможцы абласнога этапу ХХІ Рэспубліканскай
выстаўкі-конкурсе дэкаратыўна-прыкладной творчасці навучэнцаў ”Калядная зорка“

ДАДУ ”Бешанковіцкі раённы Цэнтр дзяцей і моладзі“

Гладкова Анастасія, 11 гадоў (Д/У)

”Інтэр’ерная падушка“ (тэкстыль)

намінацыя ”Арт-аб’ект“

педагог Інчына Марына Юр’еўна

 

ДУА ”Браслаўская  сярэдняя школа №2“

Чырвінская Ганна, 8 гадоў (3 месца)

”Сімвал года Такса – 2018“ (кардон)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Умелыя ручкі“

педагог Маскалёва Святлана Аляксандраўна

 

ДУА ”Ахрэмаўская дзіцячы сад-сярэдняя школа Браслаўскага раёна“

Шпак Валянціна, 14 гадоў (1 месца)

”Навагодняя ёлка“ (вышыўка)

намінацыя ”Навагодняя ёлка“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Тэкстыльны дызайн“

педагог Лысёнак Вольга Вячаславаўна

 

ДУДА ”Верхнядзвінскі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Цыра Арына, 15 гадоў (1 месца)

Пірог Кацярына, 16 гадоў

”Кумка-лісанька“ (тэкстыль)

намінацыя ”Навагодні касцюм“

аб’яднанне па інтарэсах ”Жар-птушка“

педагог Вершылоўская Анжэла Анатольеўна

 

ДУА ”Альгоўская яслі-сад базавая школа Віцебскага раёна“

Прыжвальская Людміла, 15 гадоў (Д/У)

Дворак Анастасія, 13 гадоў

”Лісічка-сястрычка“ (тэкстыль)

намінацыя ”Навагодні касцюм“

аб’яднанне па інтарэсах ”Чароўны абрэзак“

педагог Шумовіч Наталля Леанідаўна

 

ДАДУ ”Цэнтр дзяцей і маладзі Віцебскага раёна“

Шэдзько Ангеліна, 10 гадоў (1 месца)

”Запрашаем на калядкі“:

набор шматфункцыянальных ёлачных цацак (тэкстыль)

намінацыя ”Ёлачныя цацкі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Свет творчасці“

педагог Волкава Таццяна Іосіфаўна

 

ДАДУ ”Цэнтр дзяцей і маладзі Віцебскага раёна“

Рубанік Ангеліна, 14 гадоў (Д/У)

”Чароўная казка“ (тэкстыль)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Каруначніца“

педагог Карэліна Таццяна Уладзіміраўна

 

ДУА ”Варонаўская сярэдняя школа Віцебскага раёна“

Мезенцэў Вячаслаў, 14 гадоў (3 месца)

”Калядоўшчыкі“ (разьба па дрэве)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах”Умелыя рукі“

педагог Васілёнак Сяргей Уладзіміравіч

 

ДУА ”Янавіцкая сярэдняя школа Віцебскага раёна“

Ціхнавецкая Святлана, 13 гадоў (2 месца)

”Сабака-сімвал года“ (мох)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Сувенір“

педагог Васілёнак Вольга Валер’еўна

 

ДУА ”Янавіцкая сярэдняя школа Віцебскага раёна“

Іванова Ліза, 13 гадоў (1 месца)

Іванова Ганна, 13 гадоў

”Маленькі калядоўшчык“ (мох)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Сувенір“

педагог Васілёнак Вольга Валер’еўна

 

ДУА ”Кіраўская сярэдняя школа Віцебскага раёна“

Мануйка Аляксандра, 14 гадоў (3 месца)

”Баязлівец не іграе ў хакей“ (роспіс па тканіне)

намінацыя”Зімовы спорт“

аб’яднанне па інтарэсах ”Свет фарбаў“

педагог Цяпкова Вікторыя Сяргееўна

 

ДАДУ ”Цэнтр дзяцей і маладзі Віцебскага раёна“

Творчы калектыў навучэнцаў (3 месца)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Чаўначок“

педагог Глот Аляксей Паўлавіч

 

ДАДУ ”Цэнтр дзяцей і маладзі Віцебскага раёна“, філіял ”Сузор’е“

Макаранка Іна, 13 гадоў (3 месца)

Лычкоўская Лізавета, 9 гадоў

”Калядная ночка“ (кожа)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Куфэрак натхнення“

педагог Варонька Наталля Мікалаеўна

 

ДАДУ ”Цэнтр дзяцей і маладзі Віцебскага раёна“, філіял ”Сузор’е“

Алейнікава Ганна, 11 гадоў (3 месца)

Арцёменка Вольга, 13 гадоў

Петушкова Анастасія, 13 гадоў

”Вясёлы снегавічок“ (тэкстыль)

намінацыя ”Навагодні касцюм“

аб’яднанне па інтарэсах ”Бусінка“

педагог Зыкіна Святлана Барысаўна

 

ДУДА ”Цэнтр дзяцей і маладзі Глыбоцкага раёна“

Козел Вікторыя, 11 гадоў (1 месца)

Піскуновіч Ксенія, 11 гадоў

”Сімвал года — 2018“ (тэкстыльная цацка)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Дэкаратыўны дызайн“

педагог Пачкоўская Ірына Уладзіміраўна

ДУА ”Суклінская дзіцячы сад-базавая школа Глыбоцкага раёна“

Пачкоўская Дар’я, 14 гадоў (3 месца)

Старанік Святлана, 14 гадоў

”2018 год – год сабакі“ (тэкстыльная цацка)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Рукадзельніца“

педагог Вайцяховіч Валянціна Альбертаўна

 

ДУА ”Пліская дзіцячы сад-сярэдняя школа Глыбоцкага раёна“

Плавінская Паліна, 13 гадоў

”Верны сябар“ (пап’е-машэ)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

педагог Плавінская Марына Казіміраўна

 

ДУА ”Бычыхінская сярэдняя школа“

Сіліна Паліна, 8 гадоў (3 месца)

Башмакоў Кірыл, 8 гадоў

Сівакова Вераніка, 8 гадоў

”Зімовыя ўзоры“ (квілінг)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Фантазія“

педагог Уруноўская Ала Генадзьеўна

 

ДУДА ”Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Пакора Арына, 10 гадоў (3 месца)

Чэрнабрысава Аляксандра, 11 гадоў

Сяменя Мацвей, 12 гадоў

”Навагодняя карусель“ (саломка)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Беларуская саломка“

педагог Герко Алла Ягораўна

 

ДУДА ”Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Грыгаровіч Ілля, 12 гадоў (2 месца)

”Калядкі“ (вітраж)

намінацыя”Калядная зорка“

студыя выяўленчага мастацтва ”Вясёлка“

педагог Каляда Марына Вітальеўна

 

ДУДА ”Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Кубар Алена, 13 гадоў (3 месца)

”Сустрэча“ (вітраж)

намінацыя ”Калядная кампазіцыя“

студыя выяўленчага мастацтва ”Вясёлка“

педагог Каляда Марына Вітальеўна

 

ДУДА ”Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Садавая Юлія, 14 гадоў (2 месца)

”Калядоўшчыкі“ (пап’е-машэ)

намінацыя ”Калядная зорка“

студыя выяўленчага мастацтва ”Вясёлка“

педагог Каляда Марына Вітальеўна

 

ДУДА ”Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Суднік Вольга, 15 гадоў (3 месца)

”Анёл“ (шэрсць)

намінацыя ”Калядная кампазіцыя“

студыя выяўленчага мастацтва ”Вясёлка“

педагог Каляда Марына Вітальеўна

 

ДУДА ”Докшыцкі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Калектыўная праца (3 месца)

”Каза-калядоўшчыца“ (пап’е-машэ)

намінацыя”Калядная зорка“

студыя выяўленчага мастацтва ”Вясёлка“

педагог Каляда Марына Вітальеўна

 

ДУДА ”Дубровенскі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Гертман Варвара, 11 гадоў (1 месца)

”Святочны рушнік“ (вышыўка)

намінацыя”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Кветачка-вяселка“

педагог Гарбачова Наталля Рыгораўна

 

ДУДА ”Дубровенскі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Стальмахова Таісія, 8 гадоў (3 месца)

Лабейка Ксенія, 9 гадоў

”Дзівосны кацейка“ (роспіс)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Маленькія чараўнікі“

педагог Лабейка Ірына Аляксандраўна

 

ДУДА ”Дубровенскі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Доўнар Дар’я, 11 гадоў (2 месца)

”Калядная зорка“ (аплікація саломкай)

намінацыя ”Калядная зорка“

аб’яднанне па інтарэсах ”Беларусская саломка“

педагог Шаўчэнка Галіна Уладзіміраўна

ДУДА ”Дубровенскі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Куляшова Кацярына, 10 гадоў (Д/У)

Талкачова Марыя,10 гадоў

”Зорка Вянера“ (пэчварк)

намінацыя ”Калядная зорка“

аб’яднанне па інтарэсах ”Касцюм. Мода. Стыль“

педагог Калеснікава Інэса Мікалаеўна

 

ДУДА ”Лепельскі раённы цэнтр дзяцей і маладзі“

Храмава Карына, 15 гадоў (1 месца)

Рыснік Дар’я, 15 гадоў

Шынкевіч Паліна, 15 гадоў

”Ёлачныя цацкі“ (кераміка)

намінацыя ”Ёлачныя цацкі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Кераміка“

педагог Рыснік Інна Уладзіміраўна

 

ДУДА ”Лёзненскі раённы цэнтр дзяцей т моладзі“

Шмыга Юлія, 14 гадоў (3 месца)

Краўцова Ганна, 14 гадоў

”Сініцы“ (вышыўка)

намінацыя ”Арт-аб’ект“

аб’яднанне па інтарэсах ”Страказа“

педагог Вінаградава Наталля Уладзіміраўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 1 г.п. Лёзна“

Драчыкава Дар’я, 15 гадоў (3 месца)

”Разважанні“ (тэкстыль)

намінацыя ”Калядная кампазіцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Майстрыха“

педагог Сокалава Ала Уладзіміраўна

 

ДУДА ”Міёрскі раённы Цэнтр дзяцей і моладзі“

Руткоўская Вікторыя, 11 гадоў (Д/У)

Кузняцоў Арцём, 13 гадоў

Шавякова Дана, 12 гадоў

”Санта Шарык“ (тэкстыль)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Чароўны куфэрак“

педагог Кузняцова Таццяна Васільеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 9 г. Оршы“

Гудына Елізавета, 13 гадоў (3 месца)

”Ёлачныя цацкі“ (шэрсць)

намінацыя ”Ёлачныя цацкі“

педагог Мацюшэнка Крысціна Мікалаеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 9 г. Оршы“

Карабейнікава Ясенія, 16 гадоў (2 месца)

”Падарунак для матулі“ (шэрсць)

намінацыя ”Навагодні сувенір-падарунак“

педагог Сёміна Галіна Мікалаеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 9 г. Оршы“

Савянкова Раната, 11 гадоў (2 месца)

Радомская Ксенія, 11 гадоў

”Каляды“ (маляванка)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

педагог Жандзінская Юлія Ігареўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа №12 г.Оршы“

Аўсяннiкаў Аляксей, 14 гадоў (1 месца)

Аўсяннiкава Дар’я, 12 гадоў

Шелепень Яўген, 10 гадоў

”Елачныя цацкi“ (дрэва)

намінацыя ”Ёлачныя цацкі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Разьба па дрэве“

педагог Бузун Генадзь Вiктаравіч

 

ДУА ”Сярэдняя школа №14 г.Оршы“

Мільто Аляксандр, 13 гадоў (1 месца)

”З новым годам“ (тэкстыль, кожа)

намінацыя ”Навагоднi сувенiр“

студыя ”Творчасць“

педагог Курс Алеся Аляксандраўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа №17 г.Оршы“

Сімухіна Настасся, 14 гадоў (3 месца)

”Зімовы вечар“ (бавоўна)

намiнацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Фантазія“

педагог Жураўлевіч Ірына Уладзіміраўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа №17 г.Оршы“

Аўласенка Вікторыя, 10 гадоў (3 месца)

Цярэшчанка Эвіліна, 10 гадоў

”Орша калядная“ (бавоўна)

намiнацыя ”Ёлачныя цацкі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Фантазія“

педагог Жураўлевіч Ірына Уладзіміраўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа №19 г. Оршы“

Белазорава Адрыяна, 13 гадоў (2 месца)

Максімава Валерыя, 14 гадоў

”Каляды“ (змешаная тэхніка)

намінацыя ”Калядная зорка“

педагог Запалянская Жанна Міхайлаўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа №19 г. Оршы“

Ганчарова Настасся, 10 гадоў (1 месца)

Пацеева Дар’я, 13 гадоў

”Зімовая казка“ (змешаная тэхніка)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

педагог Запалянская Жанна Міхайлаўна

 

ДУА ”Крапівенская яслі-сад – сярэдняя школа Аршанскага раёна“

Дарагайкіна Надзея, 16 гадоў(1 месца)

Шынкевіч Аляксей, 15 гадоў

”Сімвал Новага года або Шчасця Вам, спадарства!“ (пап’е – машэ)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

педагог  Філіпава Аксана Рычардаўна

 

ДУА ”Юрцаўская дзiцячы сад-сярэдняя школа Аршанскага раёна“

Балясаў Сяргей, 15 гадоў (1 месца)

Белахвост Iван, 13 гадоў

Ярмоленка Аляксандр, 14 гадоў

”Навагоднi час“ (бераста)

намiнацыя ”Арт-аб,ект“

аб’яднанне па інтарэсах ”Берасцяныя ўзоры“

педагог Шамро Алег Эдуардавiч

 

ДУДА ”Аршанскi раённы цэнтр творчасцi дзяцей i моладзi“

Дзенiсенкава Крысцiна, 12 гадоў (1 месца)

”Анёл“ (тэкстыль)

намiнацыя ”Навагоднi арт-аб’ект“

майстэрня ”Дэкор“

педагог Бяляўская Iрына Станiславаўна

 

ДУДА ”Полацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Ануфрыенка Віялета, 13 гадоў (2 месца)

”У ноч пад Каляды“, кераміка

намiнацыя ”Калядная кампазiцыя“

студыя сучаснай творчасці ”Арт-дэкор“

педагог Пупкоўская Алеся Мікалаеўна

 

ДУДА ”Полацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Бадунова Анастасія, 8 гадоў (Д/У)

Буцель Майя, 8 гадоў

Краснова Ульяна, 11 гадоў

Маціеўская Ганна, 10 гадоў

Шульга Паліна, 8 гадоў

Клундук Яніна, 14 гадоў

”Казка нашага лесу“ (бісерапляценне)

намiнацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Чароўны бісер“

педагог Фірсава Святлана Валер’еўна

 

ДУДА ”Полацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Каллектыўная работа, 10 – 14 гадоў  (3 месца)

”Чараўніцтва каляднага вечара“  (панно)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Дэкаратыўнае мастацтва“

педагог Гарбар Ірына Вітальеўна

 

ДУДА ”Полацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Канапелька Мілана, 14 гадоў (2 месца)

”Калядная каза“ (лён)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Беларускі сувенір“

педагог Стадольская Ніна Іванаўна

 

ДУДА ”Полацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Шэндзялова Ніна, 14 гадоў (3 месца)

Бандарэнка Аляксандра, 11 гадоў

”На старт“ (мастацкі тэкстыль)

намінацыя ”Зімовы спорт“

школа юных рукадзельніц ”Васілінка“

педагог Лухверчык Вера Паўлаўна

 

ДУДА ”Полацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Пазьняк Уладзіслаў, 12 гадоў (1 месца)

Сарокіна Ганна, 12 гадоў

Кудзінава Ангеліна, 11 гадоў

”Навагодні госць“

намінацыя ”Арт-аб’ект“

гурток ”Прырода і фантазія“

педагог Ігнатовіч Юлія Мікалаеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 1 г. Полацка“

Баранок Маргарыта, 16 гадоў (3 месца)

”Пад крылом Анёла“

намінацыя ”Сувенір- падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Ізаніць“

педагог Ермалаева Н.Л.

 

Установа адукацыі ”Полацкая дзяржаўная гімназія № 2“

Лабоха Яна, 14 гадоў (3 месца)

”Бабуліна скарбонка” (дэкупаж)

намінацыя ”Ёлачныя ігрушкі“

факультатыў ”Вырабы ў тэхніцы дэкупаж“

педагог Навумава Алена Пятроўна

 

УА ”Полацкая дзяржаўная гімназія №1 імя Францыска Скарыны“

Бегунова Дар’я, 16 гадоў (1 месца)

”Серабро ўпрыгожана зямля“ (выцінанка)

намінацыя ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Свет фантазіі“

педагог Дзмітрыева Кацярына Іванаўна

 

УА ”Полацкая дзяржаўная гімназія №1 імя Францыска Скарыны“

Бегунова Дар’я, 16 гадоў (1 месца)

”Мелодыя Калядаў“ (выцінанка)

намінацыя ”Калядная кампазiцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Свет фантазіі“

педагог Дзмітрыева Кацярына Іванаўна

 

УА ”Полацкая дзяржаўная гімназія №1 імя Францыска Скарыны“

Пазьняк Вікторыя, 15 гадоў (3 месца)

”Запаветны свята, ражаны гарэза“ (выцінанка)

намінацыя ”Калядная кампазiцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Свет фантазіі“

педагог Дзмітрыева Кацярына Іванаўна

 

УА ”Полацкая дзяржаўная гімназія №1 імя Францыска Скарыны“

Рагач Лізавета, 12 гадоў (3 месца)

”Навагодні чэмпіён“(выцінанка)

намінацыя ”Зімовы спорт“

аб’яднанне па інтарэсах ”Свет фантазіі“

педагог Дзмітрыева Кацярына Іванаўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 2 г. Полацка“

Кіжло Аляксандра, 14 гадоў(3 месца)

Рубовіч Кацярына, 14 гадоў

Іванова Уладзіслава, 14 гадоў

Савіна Крысціна, 14 гадоў

”Зімовыя матывы“ (паштоўкі з вышыўкай)

намінацыя ”Навагодняя паштоўка“

педагог Макаранка Маргарыта Алегаўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 18 імя Еўфрасінні Полацкай  г.Полацка“

Луппо Валерыя, 13 гадоў  (3 месца)

Жыгун Ганна, 13 гадоў

Клачок Ангеліна,13 гадоў

”Аксэсуары для ёлкі“

намінацыя ”Ёлачная цацка“

педагог Багданава Таццяна Уладзіміраўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 18 імя Еўфрасінні Полацкай  г.Полацка“

Рудая Марыя, 12 гадоў(1 месца)

Жойдзік Дана, 12 гадоў

Рыбакова Марыя, 11 гадоў

Селезень Елізавета, 12 гадоў

Лешчанка Кацярына, 13 гадоў

”Анёлы Раства”, трыпціх (тэкстыль)

намінацыя ”Калядная кампазiцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Крэатыў+“

педагог Галілей Ірына Рыгораўна

аўтар эскіза Невпряга Анна Леанідаўна

 

ДУА ”Ветрынская сярэдняя школа імя Д.В.Цябута Полацкага раёна“

Андрэева Святлана, 16 гадоў (3 месца)

”Са святам!“ (вышыўка крыжам)

намінацыя ”Навагодняя паштоўка“

факультатыўны курс ”Асновы праектнай дзейнасці“

педагог Ганіна Марына Уладзіміраўна

 

ДУДА ”Пастаўскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Голубева Анастасія, 13 гадоў (3 месца)

”Чэмпіён“ (вязанне)

намінацыя ”Зімовы спорт“

аб’яднанне па інтарэсах ”Вязанне“

педагогБагушэвіч Іна Аляксандраўна

 

ДУДА ”Пастаўскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Кірэй Дар’я, 15 гадоў(1 месца)

Рэшэнок Дар’я,15 гадоў

Гамолка Аляксей, 13 гадоў

Таміліна Ангеліна, 10 гадоў

”Я з сястрычкаю Ганусяй з горкі ехаць не баюся!“(саломапляценне)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Саламяныя фантазіі“

педагогДзегцярук Таццяна Анатольеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа №2 г. Паставы“

Зінічава Мілана, 12 гадоў (3 месца)

Зінічава Анжэліка, 13 гадоў

Непачатава Аляксандра, 12 гадоў

Трэцяк Маргарыта, 12 гадоў

”Елачныя цацкі“ (розныя віды ДПМ)

намінацыя ”Елачная цацка“

гурток ”Умелыя рукі“

педагог Дзевятоўская Галіна Анатольеўна

 

ДУА ”Старадворская базавая школа Пастаўскага раёна“

Ярашэвіч Злата, 8 гадоў (Д/У)

”Сімвал года“ (пап’е-машэ)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

педагог Ярашэвіч Вольга Францаўна

 

ДУДА ”Расонскі Цэнтр дзяцей і моладзі“

Караткова Анастасія, 14 гадоў (Д/У)

Караткова Маргарыта, 11 гадоў

Стральцова Ірына, 9 гадоў

Гаўрыленка Дар’я, 13 гадоў

”Калядоўшчыкі“ (текстыль)

намінацыя ”Калядная кампазіцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Сувенір“

педагог Сліж Алена Ягораўна

 

ДУДА ”Расонскі Цэнтр дзяцей і моладзі“

Аніскевіч Марыя, 15 гадоў (Д/У)

”Алень“ (кардон)

намінацыя ”Арт-аб’ект“

аб’яднанне па інтарэсах ”Майстэрня цудаў“

педагог Хаданёнак Аксана Мар’янаўна

 

ДУА ”Расонская сярэдняя школа імя П.М.Машэрава“

Сарокіна Соф’я, 8 гадоў (Д/У)

”Калядная зорка“ (саломка)

намінацыя ”Калядная зорка“

аб’яднанне па інтарэсах ”Саломка“

педагог Дзянісава Таццяна Аляксандраўна

 

ДУА ”Сакалішчанская дзіцячы сад-базавая школа імя Я.П.Кульнева Расонскага раёна“

Старавойтава Аксана, 13 гадоў (Д/У)

”Сімвал 2018 года-Земляны сабака“ (цеста)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах ”Сувенір“

педагог Самойленка Ніна Васільеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 1 г.Сянно ім.З.І.Азгура“

Васілеўская Вікторыя, 11 гадоў (1 месца)

Гарбачова Марыя, 11 гадоў

Зубрыцкая Юлія, 11 гадоў

Пракаповіч Лізавета, 11 гадоў

Янукова Кацярына, 11 гадоў

”Кікімара – гаспадарка казачных балот“ (роспіс)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Сувенір“

педагог Кучко Ірына Міхайлаўна

 

ДУДА ”Сенненскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Мандрык Эмілія, 9 гадоў (3 месца)

Серыя навагодніх паштовак (змешаная тэхніка)

намінацыя ”Навагодняя паштоўка“

аб’яднанне па інтарэсах ”Фантазія творчасці“

педагог Ананьева Кацярына Сяргееўна

 

ДУДА ”Сенненскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Камінская Анастасія, 12 гадоў (2 месца)

Мяснікава Кіра, 11 гадоў

Набор навагодніх цацак (пляценне з саломы)

намінація ”Елачная цацка“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Залатая саломка“

педагог Жаркова Галіна Міхайлаўна

 

ДУДА ”Талачынскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Кавалёй Даніла, 8 гадоў (1 месца)

Сушчынскі Яўген, 10 гадоў

Сушчынская Дар’я, 8 гадоў

”Вясёлая каляда“ (лаза, дрэва, тэкстыль, палімерная гліна)

намінація ”Зіма ў Беларусі“

творчая майстэрня ”Планета талентаў“

педагог Сушчынская Наталля Уладзіміраўна

 

ДУДА ”Ушацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Лапёнак Ксенія, 12 гадоў (Д/У)

Цвяцінская Дар’я, 13 гадоў

намінація ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Мяккая цацка“

педагог Сеньчанка Любоў Валер’еўна

 

ДУДА ”Ушацкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Хамічонак Марыя, 14 гадоў (Д/У)

”Калядны анёл“ (саломка)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

студыя ”Залатая саломка“

педагог Бабянок Ганна Аляксандраўна

ДУА ”Вялікадолецкая дзіцячы сад-сярэдняя школа імя П.У.Броўкі Ушацкага раёна“

Бугаёва Алена, 14 гадоў (Д\У)

”Навагодні сябар“ (ніткі, папера)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Умелыя рукі“

педагог Вусько Валянціна Іванаўна

 

ДУДА ”Чашніцкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Паваляева Дар’я, 12 гадоў (1 месца)

”Калядная зорка“ (саломапляценне)

намінацыя ”Калядная зорка“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Саломапляценне“

педагог Варчэня Ларыса Міхайлаўна

 

ДУДА ”Чашніцкі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Банковіч Ганна, 11 гадоў (3 месца)

Міхеева Дзіяна, 11 гадоў

”Ёлачныя цацкі“ (цацкі з ваты)

намінацыя ”Ёлачныя цацкі“

аб’яднанне по інтэрэсах ”Скураная пластыка“

педагог Аляксандрава Алеся Пятроўна

 

ДУА ”Лукомльская дзіцячы сад-пачатковая школа Чашніцкага раёна“

Кручок Вікторыя, 9 гадоў (2 месца)

Голубова Дар’я, 9 гадоў

”Беларуская снягурачка“ (саломапляценне, тэкстыль)

намінацыя ”Навагодні касцюм“

аб’яднанне па інтарэсах ”Беларуская саломка“

педагог Цітова Ларыса Міхайлаўна

 

ДУДА ”Шумілінскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Ратнікава Кацярына, 13 гадоў, (3 месца)

Сідарэнка Анастасія, 14 гадоў

”Навагодняя прыгажуня“ (саломапляценне)

намінацыя ”Навагодняя елка“

аб’яднанне па інтарэсах ”Майстар“

педагог Каласкова Таццяна Пятроўна

 

ДУДА ”Шумілінскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Ахрэмчык Алеся, 13 гадоў (3 месца)

”Цуды на Каляды“ (квілінг)

намінацыя ”Калядная кампазіцыя“

аб’яднання па інтарэсах ”Асарці“

педагог Танасіенка Таццяна Ігараўна

 

ДУДА ”Шумілінскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“

Зайцаў Андрэй, 16 гадоў (Д/У)

”СцімпанкЁлкі“ (сцімпанк)

намінацыя ”Навагодняя елка“

аб’яднання па інтарэсах ”Свет творчасці“

педагог Танасіенка Юрый Мікалаевіч

 

ДУДА ”Палац дзяцей і моладзі г. Наваполацка“

Маркавец Вераніка, 13 гадоў (1 месца)

”Анёлы Ахоўнікі“ (кераміка)

намінацыя ”Арт-аб’ект“

аб’яднанне па інтарэсах ”Лепка“

педагог Салянкіна Марыя Аляксандраўна

 

ДУДА ”Палац дзяцей і моладзі г. Наваполацка“

Казлова Дар’я, 11 гадоў (2 месца)

Басава Аліса, 10 гадоў

Сказка ”Ліса і воўк“ (тэкстыль)

намінацыя “Арт Аб’ек“

аб’яднанне па інтарэсах ”Дэкаратыўнае панно“

педагог Есепёнак Людміла Сямёнаўна

 

ДУА ”Гімназія №2 г. Наваполацка“

Корнева Дар’я, 14 гадоў(2 месца)

Глушакова Злата, 13 гадоў

”Матуля зіма“ (тэкстыль)

намінацыя ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Майстрыца“

педагог Сібірова Вольга Валер’еўна

 

ДУА ”Гімназія №2 г. Наваполацка“

Станкевіч Аліна, 7 гадоў (2 месца)

”Чараўніца леса“ (картон)

намінацыя ”Навагодняя елка“

педагог Волкава Валянціна Сцяпанаўна

 

ДУА ”Гімназія №1 г. Наваполацка“

Смалякова Аліса, 10 год (1 месца)

”Пернікавы домік“ (лямец)

намінацыя ”Сувенір –падарунак“

педагог Кандрацьева Наталля Васільеўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 14 г. Наваполацка“

Шкірэнка Ягор, 14 гадоў (3 месца)

”З новым годам“ (3 шт.) (аплікацыя)

намінацыя ”Навагодняя паштоўка“

педагог Вашчанка Валянціна Васільеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Халіўліна Алена, 15 гадоў (2 месца)

”Цішка“ (мастацкая апрацоўка скуры)

намінацыя  ”Сувенір-падарунак“

аб’яднанне па інтарэсах “Натхненне“

педагог Байцова Кацярына Анатольеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Паўловіч Дзіяна, 12 гадоў (2 месца)

Плавінская Марыя, 10 гадоў

”Зюзя“ (кераміка, тэкстыль)

намінацыя ”Сувенір-падарунак“

студыя ”Полымя“

педагог Паўловіч Святлана Міхайлаўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Гамзюк Паліна, 13 гадоў (1 месца)

Масейкова Дар’я, 11 гадоў

”Ішла Каляда“ (змешаная тэхніка)

намінацыя  ”Калядная кампазіцыя“

студыя ”Фольк.Арт“

педагог Курневіч Наталля Уладзіміраўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Іванова Ульяна, 17 гадоў (2 месца)

Юшкова Марыя, 17 гадоў

”Калядкі“ (змешаная тэхніка)

намінацыя  ”Калядная кампазіцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Творчая майстэрня“

педагог Лысак Наталля Віктарауна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Танана Глеб, 11 гадоў (2 месца)

”Лясныя калядоўшчыкі“ (кераміка)

намінацыя  ”Калядная кампазіцыя“

аб’яднанне па інтарэсах ”Цудоўная майстэрня“

педагог Іванова Алена Ўладзіміраўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Азаронак Ганна, 11 гадоў  (1 месца)

”Зорка надзеі“ (салёнае цеста)

намінацыя  ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Натхненне“

педагог Смірнова Наталля Леанідаўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Калектыўная  праца (1 месца)

Пано ”Зграйка снегіроў“ (мастацкая апрацоўка скуры)

намінацыя  ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Натхненне“

педагог Байцова Кацярына Анатольеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Сташкевіч Вiкторыя, 14 гадоў (1 месца)

”Калядныя вiдовiшчы“  (мастацкая апрацоўка скуры)

намінацыя  ”Зіма ў Беларусі“

студыя  ”Таццянка“

педагог Лабунова Таццяна  Анатольеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Марозава Паліна, 11 гадоў (3 месца)

”Зачараваны лес“ (змешаная тэхніка)

намінацыя  ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Мяккая цацка“

педагог Марозава Анастасія Мікалаеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Качан Вераніка, 10 гадоў (1 месца)

”Гаспадыня лесу“ (змешаная тэхніка)

намінацыя  ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Мягкая цацка“

педагог Марозава Анастасія Мікалаеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Дойліна Аліса, 12 гадоў (1 месца)

”Шла каза калядаваць“ (тэкстыльная лялька, змешаная тэхніка)

намінацыя  ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Мастак“

педагог Халадовіч Алеся Генадзьеўна

 

УА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Ганчарова Яўгенія, 11 гадоў (3 месца)

Быкава Настасся, 12 гадоў

”Снягурка“ (саломапляценне, тэкстыль)

намінацыя  ”Арт-аб’ект“

аб’яднанне па інтарэсах ”Ажур“

педагог Сапко Святлана Уладзіміраўна

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 7 г.Віцебска“

Бабахін Ілля, 15 гадоў (2 месца)

”Навагодняя сава“ (разьба)

намінацыя  ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Разьба па дрэву“

педагог Баброў Аляксандар Аляксандравіч

 

ДУА ”Сярэдняя школа № 28 г.Віцебска“

Дземіна Ана, 15 гадоў (1 месца)

”Снежны анёл“ (змешаная тэхніка)

намінацыя  ”Навагодні персанаж“

педагог Мастыка Таццяна Віктараўна

 

ДУА ”Гімназія № 8 г.Віцебска“

Грэцкая Вера, 12 гадоў (3 месца)

”Зімка-зіма“ (лямец)

намінацыя  ”Навагодні персанаж“

аб’яднанне па інтарэсах ”Святы і традыцыі“

педагог Маслак Алена Генадзьеўна

 

ДУА ”Гімназія № 6 г.Віцебска“

Казакевіч Віялета, 10 гадоў (2 месца)

Шчэдаў Кірыл, 10 гадоў

”Зімовыя забавы“ (папье-машэ)

намінацыя  ”Зімовы спорт“

аб’яднанне па інтарэсах ”ФлораДом“

педагог Папялёнак Алена Віктараўна

 

ДУДА ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

Папова Улляна, 10 гадоў (1 месца)

Яфрэменка Ілля, 11 гадоў

”Зімовыя ўзоры“ (ткацтва)

узорная студыя-школа ”Парасткі“

педагог Рудэнка Маргарыта Аляксандраўна

 

ДУДА ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

Яфрэменка Аляксей, 8 гадоў (1 месца)

Яфрэменка Ілля 11 гадоў,

Сушко Ўладзіслаў 12 гадоў

”Ночка ціхая, зарыста…  “ (роспіс па шклу)

аб’яднанне па інтарэсах ”Роспіс“

педагог Рудэнка Маргарыта Аляксандраўна

 

ДУДА ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

Яфрэменка Iлля, 11 гадоў (3 месца)

Яфрэменка Аляксей, 8 гадоў

Панiзнiк Арына, 13 гадоў

Радкевiч Кацярына, 12 гадоў

Сабалеўская Кацярына, 10 гадоў

Ткачова Палiна, 10 гадоў

Лапавухава Кацярына, 10 гадоў

Дзьячкоў Аляксей, 10 гадоў

Падалiнская Марыя, 9 гадоў

Куко Соф’я, 9 гадоў

Бірукова Дар’я, 8 гадоў

Мядзведзева Арына, 9 гадоў

”Птушыны калядны ФЭСТ“ (керамiка)

намінацыя  ”Зіма ў Беларусі“

узорная студыя-школа “Парасткі”

педагог Вараб’ёва Людміла Уладзіміраўна

 

ДУДА ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

Палейка Палiна, 11 гадоў(2 месца)

”Зiмовыя сустрэчы“ (гарачы батык, бавоўна, акрыл)

намінацыя  ”Зіма ў Беларусі“

аб’яднанне па інтарэсах ”Батык“

педагог Свірыдава Інеса Уладзіміраўна

 

ДУДА ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

Барбоцька Ягор, 11 гадоў (1месца)

”Калядная зорка“ (змяшаная тэхнiка)

намінацыя ”Калядная зорка“

узорная студыя выяўленчага мастацтва

педагог Здор Ларыса Мікалаеўна

 

ДУДА ”Віцебскі абласны палац дзяцей і моладзі“

Дзямiдава Анастасiя, 11 гадоў (3 месца)

”Калядная зорка“ (роспіс па шклу)

намінацыя ”Калядная зорка“

узорная студыя выяўленчага мастацтва

педагог Здор Ларыса Мікалаеўна


Добавить комментарий